• Zbliża się grudzień a wraz z nim czas świątecznych przygotowań.  Ogród w tym czasie zapada w zimowy sen – część roślin chowa się pod warstwą śniegu a inne dumnie prezentują swoje walory. Dużą rolę w tym okresie spełnia oświetlenie ogrodowe, dzięki któremu ogród jest lepiej widoczny. Bogactwo dekoracji i dostępność materiałów daje nam wiele możliwości by przestrzeń wokół domu wyglądała równie pięknie jak wnętrza domów.

  Więcej
 • ŁĄKI KWIETNE

  Od kilku lat coraz modniejsze stają się łąki kwietne. Są łatwe w uprawie, dają piękny efekt i są świetną alternatywą dla dużych przestrzeni trawnikowych. Są proekologiczne, wspomagają bioretencję wody. Ponadto, tego typu rozwiązanie służy także naturze, ponieważ staje się miejscem do życia pszczół,  motyli a także daje schronienie jaszczurkom czy ptakom.  

  Więcej
 • JESIEŃ W OGRODZIE

  Jesień to piękna pora roku. Barwy jakie przybiera w tym czasie zieleń są jedyne i niepowtarzalne.  Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków – przyroda przypomina nam, że to najwyższa pora aby przygotować ogród do nadchodzącej zimy. Ciesząc się pięknem ogrodu nie zapominajmy o pracach jakie należy wykonać.

  Więcej
 • PROJEKT OGRODU

  Kupujemy działkę, budujemy dom marzeń, wykańczamy i urządzamy. Patrzymy przez okno i mówimy – trzeba zająć się ogrodem. Myślimy – projekt! A następnie przychodzą nam do głowy kolejne pytania: po co, co on w ogóle zawiera i oczywiście „dlaczego tak drogo” :) Dziś postaram się Wam to przybliżyć!

  Więcej
 • OGRÓD LEŚNY

  Ogrody leśne zyskują w ostatnim czasie na wartości. Coraz więcej osób kupuje podmiejskie działki blisko lasów bądź w samym lesie. Przyroda, która zapewnia spokój  daje  także możliwość wyciszenia się i odpoczynku na łonie natury. Śpiew ptaków działa kojąco a zapach lasu o poranku jest lekiem na całe zło :)

  Więcej
 • MAŁE DRZEWKA DUŻY EFEKT

  Jeżeli macie niewielki ogród a marzy Wam się posadzenie kilku drzewek które nie zacienią całej działki to warto  zapoznać się z gatunkami które będą odpowiednie dla Waszej działki. Na każdej przestrzeni bowiem potrzebne są elementy pionowe które wzmacniają jej trójwymiarowość. 

  Więcej
 • Orientalny styl ogrodów japońskich stał się w ostatnich latach bardzo modny szczególnie dla ludzi ceniących sobie atmosferę spokoju i harmonii w otaczającej ich przestrzeni. Dzięki starannemu elementów oraz roślin, taki ogród wygląda interesująco przez cały rok

  Więcej