• MAŁE DRZEWKA DUŻY EFEKT

  Jeżeli macie niewielki ogród a marzy Wam się posadzenie kilku drzewek które nie zacienią całej działki to warto  zapoznać się z gatunkami które będą odpowiednie dla Waszej działki. Na każdej przestrzeni bowiem potrzebne są elementy pionowe które wzmacniają jej trójwymiarowość. 

  Więcej
 • Orientalny styl ogrodów japońskich stał się w ostatnich latach bardzo modny szczególnie dla ludzi ceniących sobie atmosferę spokoju i harmonii w otaczającej ich przestrzeni. Dzięki starannemu elementów oraz roślin, taki ogród wygląda interesująco przez cały rok

  Więcej
 • LAKESIDE GARDEN, Joanne Willcocks

  Niebanalne rozwiązanie dla ogrodu, ze swobodnie przebiegającą linią tarasu drewnianego wśród wiejskich kompozycji roślinnych. Inspiracja idealna dla ludzi ceniących sobie klasykę w oryginalnym ujęciu. 


  Projetant:      Joanne Willcocks

  Wykonawca:  Rick Morris

  Lokalizacja:  Anglia, Chesire

  Więcej
 • Ogród w stylu śródziemnomorskim

  Ogród w stylu śródziemnomorskim to jedna z aranżacji z którą często przychodzi nam się zmierzyć na etapie projektowania ogrodu. Jest to dosyć wymagający proces twórczy ze względu na panujący w Polsce klimat ale również nie jest to rzecz niemożliwa do wykonania.

  Więcej
 • Hans van Horssen

  Holenderski projektant ogrodów z 25-letnim doświadczeniem w swoich fotografiach nie tylko prezentuje znakomite rozwiązania zaprojektowanych ogrodów, ale również oddaje ich klimat i atmosferę, która delikatnie unosi się nad każdą rośliną, nad każdym źdźbłem trawy. 

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: CZERWIEC

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: MAJ

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: KWIECIEŃ

  Kwiecień! Nareszcie, czuć w powietrzu wiosnę która coraz bardziej potwierdza swoją obecność wydłużającymi się i cieplejszymi dniami. Jak sama nazwa wskazuje, w tym miesiącu wszystko budzi się i zaczyna kwitnąć. Koniecznie nie możemy zaniedbywać swoich obowiązków związanych z ogrodem!

  Więcej
 • DOBÓR ROŚLIN NA PLAC ZABAW

  Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni jest niezbędnym elementem życia codziennego każdego z nas. Dlatego tak ważną rolę odgrywa umiejętnie skomponowana zieleń miejska z której korzystamy na co dzień.  Szczególnie istotny jest dobór roślin na plac zabaw z którego korzystają najmłodsi. Zestawienie roślin powinno być przemyślane oraz uwzględniające szereg istotnych czynników. 

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: MARZEC

  Rozpoczął się marzec, miesiąc intensywnych prac ogrodniczych. Temperatura powoli się stabilizuje, coraz mniej jest dni z przymrozkami. Mamy także więcej energii i chęci do pracy w ogrodzie za sprawą słonecznej i cieplejszej pogody. I dobrze, bo z pewnością się przyda aby uporządkować ogród po zimie!

  Więcej
 • OGRÓD NA DACHU KONSTRUKCJI OGRODOWEJ

  Ogród na dachu można założyć na każdej, nawet na najmniejszej powierzchni. Nie ma rzeczy nie możliwych. Są jedynie rzeczy, które wymagają nieco więcej pracy i zaangażowania z naszej strony. Jeżeli marzy nam się dach altany, ganku, drewutni, wiaty samochodowej – czyli tak naprawdę każdej konstrukcji ogrodowej, pokryty zielenią dostosowany jednocześnie do architektury domu i otoczenia – żaden problem. 

  Więcej
 • ZIOŁA W MIESZKANIU

  Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem ogrodu czy chociażby tarasu, ale każdy może posiadać w domu fragment aromatycznego ogrodu ziołowego. Zieleń zawsze świetnie wygląda i dodaje niepowtarzalnego uroku wnętrzom. A jeżeli do tego pięknie pachnie i możemy ją na co dzień wykorzystywać w kuchni to już całkowity strzał w dziesiątkę!    

  Więcej
 • ZIOŁA W OGRODZIE

  Nie muszę chyba nikogo przekonywać o korzystnym wpływie ziół na nasze zdrowie. Zioła są od wieków wykorzystywane w produkcji lekarstw a ich aktywne składniki w kosmetykach. Na co dzień dodajemy również zioła do wielu potraw, nie tylko ze względu na ich walory smakowe ale również dlatego, że mają bardzo dobry wpływ na nasze trawienie.  W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania zielarstwem. Roślinność ta coraz częściej jest sadzona w ogrodzie bądź uprawiana na tarasach, balkonach lub po prostu na kuchennym parapecie.  

  Więcej
 • CHELSEA FLOWER SHOW 2014

  Już w tym roku w dniach 19-23 maja odbędzie się kolejna edycja prestiżowej wystawy Chelsea Flower Show. Aranżacje światowej sławy architektów krajobrazu zachwycają mnie co roku. Ogrody ich autorstwa stają się wzorem oraz inspiracją – kształtują styl oraz najnowsze trendy w sztuce ogrodowej. Niezmiennie urzekają mnie naturalistyczne kompozycje odważnie łączone z nowoczesnymi elementami architektonicznymi. Ciekawe jak zaprezentują się w tym roku projektanci. Tymczasem przybliżę Wam jedne z lepszych ubiegłorocznych ogrodów pokazowych.
   
  Więcej
 • Prace ogrodnicze: LUTY

  Luty to kolejny miesiąc kalendarzowej zimy i może przebiegać różnie w zależności od miejsca. Jeżeli u większości z Was zalega śnieg, bądź prognozy pogody nadal zapowiadają zimne, mroźne dni – cóż, z pracami ogrodniczymi się po prostu wstrzymajmy. Dla większości właścicieli ogrodów to znakomity czas na odpoczynek, więc z niego korzystajmy. Pamiętajmy jedynie aby systematycznie odśnieżać oraz zgarniać śnieg z drzew.  Jednak gdy zaczną powoli przychodzić cieplejsze dni a temperatura stabilizować, powinniśmy rozpocząć już pierwsze ważne zabiegi ogrodnicze.

  Więcej

  

        

 

INSTAGRAM by @VERTIT_STUDIO