Artykuły z kategorii PIELĘGNACJA ZIELENI
 • Prace ogrodnicze: CZERWIEC

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: MAJ

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: KWIECIEŃ

  Kwiecień! Nareszcie, czuć w powietrzu wiosnę która coraz bardziej potwierdza swoją obecność wydłużającymi się i cieplejszymi dniami. Jak sama nazwa wskazuje, w tym miesiącu wszystko budzi się i zaczyna kwitnąć. Koniecznie nie możemy zaniedbywać swoich obowiązków związanych z ogrodem!

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: MARZEC

  Rozpoczął się marzec, miesiąc intensywnych prac ogrodniczych. Temperatura powoli się stabilizuje, coraz mniej jest dni z przymrozkami. Mamy także więcej energii i chęci do pracy w ogrodzie za sprawą słonecznej i cieplejszej pogody. I dobrze, bo z pewnością się przyda aby uporządkować ogród po zimie!

  Więcej
 • ZIOŁA W OGRODZIE

  Nie muszę chyba nikogo przekonywać o korzystnym wpływie ziół na nasze zdrowie. Zioła są od wieków wykorzystywane w produkcji lekarstw a ich aktywne składniki w kosmetykach. Na co dzień dodajemy również zioła do wielu potraw, nie tylko ze względu na ich walory smakowe ale również dlatego, że mają bardzo dobry wpływ na nasze trawienie.  W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania zielarstwem. Roślinność ta coraz częściej jest sadzona w ogrodzie bądź uprawiana na tarasach, balkonach lub po prostu na kuchennym parapecie.  

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: LUTY

  Luty to kolejny miesiąc kalendarzowej zimy i może przebiegać różnie w zależności od miejsca. Jeżeli u większości z Was zalega śnieg, bądź prognozy pogody nadal zapowiadają zimne, mroźne dni – cóż, z pracami ogrodniczymi się po prostu wstrzymajmy. Dla większości właścicieli ogrodów to znakomity czas na odpoczynek, więc z niego korzystajmy. Pamiętajmy jedynie aby systematycznie odśnieżać oraz zgarniać śnieg z drzew.  Jednak gdy zaczną powoli przychodzić cieplejsze dni a temperatura stabilizować, powinniśmy rozpocząć już pierwsze ważne zabiegi ogrodnicze.

  Więcej
 • Prace ogrodnicze: STYCZEŃ

  Nasze ogrody podlegają ciągłym zmianom. Zarówno w cyklu dobowym jak i rocznym. Styczeń uchodzi za najzimniejszy miesiąc w roku. Jednak należy zauważyć, że różnice temperatur w różnych regionach Polski są znaczące. Należy zawsze brać to pod uwagę, gdy chodzi o pielęgnację roślin. Gdy w południowo zachodniej części kraju mamy wysokie dodatnie temperatury, to w tym samym czasie w północno wschodniej Polsce może leżeć śnieg i termometry wskazywać wartości ujemne.  Co zatem robić i na czym się skupić, aby nasz ogród prawidłowo przygotować do nadejścia wiosny?

  Więcej

  

        

 

INSTAGRAM by @VERTIT_STUDIO