Artykuły z kategorii PROJEKTOWANIE I ARANŻACJE
 • MAŁE DRZEWKA DUŻY EFEKT

  Jeżeli macie niewielki ogród a marzy Wam się posadzenie kilku drzewek które nie zacienią całej działki to warto  zapoznać się z gatunkami które będą odpowiednie dla Waszej działki. Na każdej przestrzeni bowiem potrzebne są elementy pionowe które wzmacniają jej trójwymiarowość. 

  Więcej
 • Orientalny styl ogrodów japońskich stał się w ostatnich latach bardzo modny szczególnie dla ludzi ceniących sobie atmosferę spokoju i harmonii w otaczającej ich przestrzeni. Dzięki starannemu elementów oraz roślin, taki ogród wygląda interesująco przez cały rok

  Więcej
 • Ogród w stylu śródziemnomorskim

  Ogród w stylu śródziemnomorskim to jedna z aranżacji z którą często przychodzi nam się zmierzyć na etapie projektowania ogrodu. Jest to dosyć wymagający proces twórczy ze względu na panujący w Polsce klimat ale również nie jest to rzecz niemożliwa do wykonania.

  Więcej
 • DOBÓR ROŚLIN NA PLAC ZABAW

  Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni jest niezbędnym elementem życia codziennego każdego z nas. Dlatego tak ważną rolę odgrywa umiejętnie skomponowana zieleń miejska z której korzystamy na co dzień.  Szczególnie istotny jest dobór roślin na plac zabaw z którego korzystają najmłodsi. Zestawienie roślin powinno być przemyślane oraz uwzględniające szereg istotnych czynników. 

  Więcej
 • OGRÓD NA DACHU KONSTRUKCJI OGRODOWEJ

  Ogród na dachu można założyć na każdej, nawet na najmniejszej powierzchni. Nie ma rzeczy nie możliwych. Są jedynie rzeczy, które wymagają nieco więcej pracy i zaangażowania z naszej strony. Jeżeli marzy nam się dach altany, ganku, drewutni, wiaty samochodowej – czyli tak naprawdę każdej konstrukcji ogrodowej, pokryty zielenią dostosowany jednocześnie do architektury domu i otoczenia – żaden problem. 

  Więcej
 • ZIOŁA W MIESZKANIU

  Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem ogrodu czy chociażby tarasu, ale każdy może posiadać w domu fragment aromatycznego ogrodu ziołowego. Zieleń zawsze świetnie wygląda i dodaje niepowtarzalnego uroku wnętrzom. A jeżeli do tego pięknie pachnie i możemy ją na co dzień wykorzystywać w kuchni to już całkowity strzał w dziesiątkę!    

  Więcej
 • OGRÓD MAŁO WYMAGAJĄCY

  Nie będę ukrywać, że prośba o projekt mało wymagającego ogrodu jest wręcz nagminna. Niestety, często klienci nie rozumieją, że potrzeba posiadania wielobarwnych rabat, dużego trawnika a do tego najlepiej jeszcze zbiornika wodnego wyklucza się, prawdę powiedziawszy, z wizją „mało wymagającego” ogrodu. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Jednak są sposoby aby ograniczyć trudną i czasochłonną pielęgnację ogrodu do kilku podstawowych zabiegów w ciągu całego sezonu.

  Więcej

        

 

INSTAGRAM by @VERTIT_STUDIO